Два зрелищни мача получиха феновете като загрявка за началото на сезона в някои от големите европейски първенства.

16 гола паднаха в мачовете за Суперкупите на Германия и Нидерландия, където поредни трофеи спечелиха Байерн (Мюнхен) и ПСВ (Айндховен).

Шампионът с 10 поредни титли на Германия прибави и шеста Суперкупа към витрината си за тази изключително успешна декада, побеждавайки РБ Лайпциг с 5:3.

Истинско шоу за публиката в Лайпциг, където носителят на Купата на страната се противопостави на баварската машина, но това не бе достатъчно.

Доминацията на Байерн бе тотална през първата част, когато резултатът бе 3:0, с гол на дебютиралия в официален мач Садио Мане, както и на Джамал Мусиала и Бенжамен Павар. През втората част баварите сякаш помислиха, че работата е свършане и намалиха оборотите, а то отприщи шоуто в Лайпциг.

Още пет гола паднаха в мача. Марсел Халстенберг намали, но Серж Гнабри бързо вкара за 4:1 и върна аванса от три гола за Байерн, който продължи да действа доста надменно.

В следващите минути Кристофър Кнунку върна един гол за 2:4, а освен това паднаха още три попадения, които обаче бяха отмнение заради засада. Два от тях за Байерн и един за РБ Лайпциг.

Така дойде предпоследната 89-ата минута, в която Дани Олмо намали до 3:4, което върна с пълна силна интригата в отсъдените 7 минути добавено време.

РБ Лайпциг нямаше друг избор, освен да хвърли всички сили в атака, което обаче доведе до гол в собствената им врата. Вкара го Лерой Сане, който сложи точка на спора и оформи крайното 5:3 в полза на Байерн.

Снимка: Getty images

По същото време шоуто в Амстердам не също изключително, а носителят на Купата на нидерландия - ПСВ Айндховен, удари шампиона Аякс с 5:3.

Така след 4:0 преди година, ПСВ отново удари големия си футболен враг, отново в собствения му дом в Амстердам.

Големият герой на вечерта пък бе оформилият хеттрик Гуус Тил, а какво се случи по време на мача ВИЖТЕ ТУК.