Ливърпул вече е само на точка от върха в класирането на Премиър лийг. Мърсисайдци съживиха интригата в английското първенство, побеждавайки с 2:0 като гост Арсенал днес и по този начин дишат във врата на шампионите от Манчестър Сити, които водят в таблицата.

“Артилеристите” загубиха от този съперник за двадесет и пети път в историята на Висшата лига - това е най-големият брой поражения от конкретен съперник, след като лондончани имат също толков загуби и от Манчестър Юнайтед.

Всъщност мачът можеше да се развие по друг начин, ако Мартин Йодегор бе наказал грешка на Тиаго в 51-ата минута. Тогава испанецът върна лошо топката към Алисон, Габриел Мартинели я взе и след това подаде към норвежкия си съотборник, но той се засуети и стреля в обсега на вратаря.

Три минути по-късно Ливърпул поведе в резултата - Тиаго компенсира грешката си с прекрасен разсичащ пас, извеждайки Диого Жота зад защитата, а той от своя страна от малък ъгъл порази Аарън Рамсдейл за 1:0.

По-малко от десет минути след първия гол дойде и втори, който бе дело на резервата Роберто Фирмино. Бразилецът, който замени именно Жота, с едно докосване прати центриране на Анди Робъртсън в мрежата от непосредствена близост за 2:0.

За Фирмино това е девети гол срещу този съперник, като той не е вкарвал толкова много срещу никой друг отбор с екипа на Ливърпул.

Асистенцията на Робъртсън пък бе десета за него през сезона и така вече трима играчи на “червените” могат да се похвалят с поне по 10 завършващи паса - другте двама са Мохамед Салах (10) и Трент Александър-Арнолд (11).