"Левски" взе своето от Локомотив (Пловдив) при гостуването си на "смърфовете". Столичани спечелиха визитата си с класическото 3:0 и вече са само на три точки от третия във временното класиране ЦСКА 1948, докато плодивчани са на шеста позиция.

"Сините" категорично бяха по-добрият от двата отбора и заслужиха победата си, която дойде благодарение на голове на Рикардиньо, Ивелин Попов и Филип Кръстев в дъждовната неделя вечер.

Рикардиньо откри в 36-ата минута, когато вкара след грешка на Илко Пиргов. Опитният вратар опита да финтира бразилеца с топка в крака, но не успя и топката се озова в мрежата му за 1:0. Няколко минути по-късно и Ивелин Попов записа името си сред голмайсторите.

Пиргов направи брилянтно спасяване на наглед сигурно попадение след центриране в наказателното поле, но след това не успя да реагира достатъчно бързо при добавката на Попов, увеличил до 2:0 в 41-ата минута. След това ветеранът демонстративно отпразнува пред агитката на Локо, което вбеси феновете на "железничарите".

Филип Кръстев оформи крайния резултат 10 минути преди края, когато Локомотив получи гол след нова груба грешка. Хорхе Сегура върна топката със слабо подаване, което бе пресечено от Кръстев и завърши с трети гол за столичани.

за "Левски" това бе първа победа от 4 май насам, когато футболистите на Елин Топузаков надиграха друг столичен тим - Септември.

Локо пък губи за втори пореден кръг, след като преди няколко дни отстъпи с 0:1 при гостуването си на шампиона Лудогорец в Разград.