В отбора на ЦСКА най-после има поводи за усмивки, след като столичният гранд започна сезона в Първа лига с победа.

ЦСКА спечели с 4:2 срещу ЦСКА 1948, в дербито между двата столични тима с еднакво име.

На терена се получи истинско дерби, като освен шестте гола, имаше доста ситауции, дузпи, червени картони и нерви.

В крайна сметка обаче ЦСКА, който бе и фаворит преди срещата, успя до някаква степен да поуспокои напрежението в редиците, дошло след онова 0:4 от Лудогорец за Суперкупата, както и нулевото реми срещу Лиепая в Европа.

След мача от Лигата на конференциите пред стадион "Българска армия" се разиграха доста грозни сцени между фенове и ръководство, като очевидно всичко това се отразява и на виделия почти всичко във футбола Любослав Пенев.

Днес той показа изключително много нерви край тъчлинията, а малко преди края бе изгонен заради безумни действия.

При изпълнение на пряк свободен удар от страна на противника, без никаква причина той реши да изрита една топка в игрището. Със сигурност действия, които не подхождат на треньор на ЦСКА, особено, когато той се казва Любослав Пенев.

Все пак добрата новина за него е, че ЦСКА тръгва с три точки в първенството. Днес видяхме доста хубави неща от момчетата му в предни позиции, но и доста колебания в отбрана, защото в рамките на 10 минути те допуснаха доста леко обрат в резултата.

Снимка: Bulphoto

Първото полувреме със сигурност бе най-доброто за ЦСКА през новия сезон, както и едно от най-добрите в последните месеци. Отборът игра с настроение и доста идея в атака, като със сигурност заслужаваше да води убедително, а не само с 1:0 на почивката.

Единственият гол през това полувреме дойде в 29-ата минута, когато се разписа новото попълнение Йоан Баи.

При чудесна контраатака той получи пас от Греъм Кери и с диагонален удар вкара не само дебютното си попадение за ЦСКА, но вкара и първият гол за "червените" през сезона.

През тази първа част играчите на ЦСКА се отчетоха с няколко сериозни пропуска, а и Даниел Наумов бе блестящ на вратата на ЦСКА 1948.

Началото на втората част обаче нямаше нищо общо с цялата първа, защото само в рамките на първите му 10 минути ЦСКА 1948 успя да осъществи пълен обрат.

На почивката се появи Ивайло Чочев, като той бе човекът, който обърна резултата с два гола, при които не се зарадва. Все пак ЦСКА е клубът, който му даде път към големия футбол.

Първо Чочев с глава засече топката във вратата на Бусато, а малко по-късно бе задържан в наказателното поле и реферът посочи бялата точка.

Родният национал се нагърби с изпълнението, за да направи резултата 2:1 в полза на ЦСКА 1948.

Натъпиха мигове на объркване в редиците на ЦСКА, а перфектният до този момент Даниел Наумов сякаш върна момчетата на Любо Пенев в мача с доста леко допуснат гол.

Амос Юга стреля от около 30 метра, но силният му удар бе по земя и в обсега на Наумов, който обаче изобщо не се намеси добре и топката влезе във вратата му за 2:2.

Това вдъхнови ЦСКА и съвсем размени ролите на терена. Играчите в черни екипи натиснаха в търсене на победата, до която стигнаха 10 минути преди края.

Мощен удар на Кайседо по посока на вратата се отби от ръката на Лазар Марин. Макар първоначално главният съдия да отсъди корнер, след преразглеждане на ситуацията с ВАР, той посочи бялата точка, което бе и правилното решение в случая.

Това означаваше и втори жълт картон за Лазар Марин, който остави тима си с човек по-малко на терена.

Изненадващо централният бранител Юрген Матей се нагърби с отговорността, като макар Наумов да хвана ударът му, топката влезе във вратата за нов обрат в мача.

ЦСКА поведе с 3:2, а в заключителните секунди, когато символичните домакини се хвърлиха да изравняват, Жорди Кайседо се оказа сам срещу вратаря, преодоля го и оформи крайното 4:2.

В тези минути ЦСКА вече бе без Любослав Пенев край тъчлинията заради огромната глупост, която треньорът извърши, ритайки топката в игрището без причина.