Царско село и Етър завършиха наравно 2:2 в София в емоционален първи мач от 19-ия кръг в първенството.

"Царете" изоставаха с 0:2 до 89-та минута, но с две късни попадения взеха равенство без да има каквито и да е изгледи да го постигнат в минутите преди това.

"Болярите", които са без наставник след уволнението на Росен Кирилов, приеха ролята на защитаващия се клуб, но стигнаха до две попадения в рамките на пет минути в началото на второто полувреме.

Те обаче капитулираха в края, когато допуснаха изравняване с последния удар.

Под гъстата мъгла на комплекса в Царско село Етър поведе в 55-та минута, когато Милчо Ангелов реализира сам срещу вратаря.

Само пет минути по-късно великотърновци вкараха 2:0. Точен бе Дино Мартинович, който се разписа след успоредно на вратата подаване от резервата Светослав Ковачев.

В 77-та минута бившият халф на Локомотив (Пловдив) по чудо не направи 3:0, след като пропусна на свой ред сам срещу стража Джони Пласид.

Две минути преди края на редовното времене Дилан Бахамбула върна едно попадение, след като удар на Родни Антуи се отклони във Фло Боджадж и топката стана перфектна за реализатора.

Изравняването дойде в 94-та минута, когато Густаво Карбониери се разписа с глава след центриране от дясно.

Равенството оставя Царско село на 12-а позиция с 16 точки, а Етър е 10-и с 18.