Неочакваният възход на интернационалната селекция на Царско село продължи и в последния кръг от редовния сезон на Първа лига.

В него намиращият се все още на последното място Царско село победи Пирин (Благоевград) с 1:0 и нареди пъзела на плейофите в шампионата.

Получилият се резултат означава, че Пирин ще остане в последната група, в която четири тима ще се борят за своето оцеляване.

Пирин е 11-и с 27 точки, Локомотив (София) има 25, Ботев (Враца) е с 22, a Царско село е на последната позиция с 16.

След изиграването на шестте кръга в тази четворка, първите два тима ще се спасят, третият ще играе бараж срещу представител на Втора лига, а последният директно ще изпадне.

При победа днес Пирин щеше да си осигури спасението и да отиде в горната група, в която тимовете се борят за място на бараж за Лига Европа. Но благоевградчани не свършиха своята работа и ще трябва да се потрудят за оставането в елита.

Единственият гол в мача падна в 25-ата минута, когато бившият ни национал Венцислав Христов опита центриране от фаул, но топката премина покрай всички играчи и влезе във вратата на Янко Георгиев.

До самия крах домакините бяха по-добри на терена, като освен греда имаха и няколко други добри положения, а Пирин с нищо не показа, че заслужава дори и точка от мача.

Тази победа продължи изненадващия възход на Царско село, който през зимата не на прага от отказване от шампионата. Все пак тима продължи своето участие, но смени целия си отбор, като привлече куп чужденци.

И въпреки промените, Царско село направи ремита на ЦСКА и Лудогорец, а сега победи и Пирин.

Ето как изглежда крайното класиране след всички мачове от редовната част на сезона: