Царско село записа изненадваща победа над Берое в първия мач на ниво първа лига, игран на неговия терен в комплекса със същото име. Той получи лиценз преди няколко дни и новакът в елита ознаменува паметния ден с успех - 2:1.

Домакините спечелиха 7 точки в последните 3 кръга, като два от мачовете бяха гостувания на Ботев и Етър. И вече има актив от 8 т. на старта при първата си поява изобщо в елита на българския футбол.

В някак уютната атмосфера на терена край Околовръстното шосе, гостите изобщо не се чувстваха комфортно. Особено при мотивираните домакини, които имаха повече агресия, повече хъс и търсиха повече победата.

Новопривлеченият Антон Карачанаков вкара първия си гол за Царско село с топовен шут в 21-вата минута.

Малко преди това реферът Петър Костадинов не отсъди дузпа за Берое, а даде непряк удар за опасна игра с високо вдигнат крак в главата на Родни Антуи срещу Александър Василев.

Фаворитът в мача обаче изравни бързо - преди почивката Мартин Камбуров вкара с глава 223-ия си гол в елита, след като вратарят на домакините Мартин Димитров сбърка елементарно.

След почивката футбол почти не се игра, но битката бе за всяка педя. Извършени бяха над 20 нарушения, което е страшно много да едно полувреме. Домакините обаче отново показаха - искат повече успеха.

Антонио Георгиев простреля Душан Перниш в 71-вата минута с удар от над 20 метра, за да донесе победата.

Тя бе посрещната с аплодисменти на трибуната до игрището, където аудиторията бе отбрана - наред с шефовете на Царско село, мача изгледаха Наско Сираков, Любо Пенев, Лъчезар Танев...

"Момчетата бяха великолепни", доволен бе с основание Никола Спасов, треньорът на домакините.

"Срамна загуба, не направихме нищо", бесен бе Александър Томаш, наставникът на Берое. Неговият отбор победи Левски и Ботев в предишните си двубои, но показа липса на постоянство и недобра настройка за мач, който изглеждаше далеч по-лесен.