Новакът Царско село записа втората си победа като гост през сезона, като тя отново дойде в Пловдив.

Успехът обаче не бе срещу някой от местните тимове, а с 2:0 над Арда, който продължава да играе мачовете си на "Лаута".

Така след победата над Ботев още през август, Царско село стигна до нов успех далеч от София.

С него тимът събра 15 точки на деветата позциция, с 4 пункта зад осмия Арда, който започна сезона чудесно, но в момента е в серия от 4 поредни мача без успех.

Героят за Царско село пък бе до болка познат - холандецът Родни Антуи.

Звездата на столичния тим вкара и двата гола за успеха, увеличавайки сметката си през сезона на 6.

Той отбеляза две попадения и при другия успех в Пловдив, с 2:0 над Ботев през август.

Днес и двата му гола паднаха през втората част. В 51-ата минута той се възползва от неразбирателство между Лозев и Рандъл в центъра на терена. Холандецът открадна топка и бързо напредна, за да открие резултата.

13 минути по-късно той отново сам изработи гола си, след нова грешка в отбраната на Арда. Антуи надигра Конър Рандал и стреля под плонжа на Караджов, за да оформи крайното 2:0.

През останалото време символичните домакини от Кърджали бяха по-добрият тим на терена, но няколко пропуска ги лишиха от нещо повече в мача.