Макар и ден по-късно от предвиденото, Витоша (Бистрица) и Царско село изиграха срещата помежду си. Вчера двубоят бе отложен заради вълна положителни тестове за COVID-19 в състава на домакините. 24 часа по-късно гостите и новаци в елита успяха да спечелят с 1:0, за да запишат общо трета поредна победа и втора в тази фаза на първенството.

Любопитното в случая е, че и трите победи са точно с този минимален, но достатъчен резултат.

Царско село можеше да открие oще във втората минута, когато след центриране от свободен удар и лошо изчистване, топката се озова в Мартин Кавдански, който отправи хубав удар малко над гредата. Напълно очаквано "царете" бяха тези, които контролираха темпото на игра, а другата им добра възможност преди почивката отново бе след изпълнение на статично положение - Уесли Ната също стреля добре, но отново над очертанията на вратата. Пет минути педи почивката ново центриране, но този път за Витоша доведе до опасност, а удар с глава на Венцислав Бонев се удари първо в защитник на гостите, а после в гредата, но така и не попадна в мрежата.

Мирослав Будинов отбеляза единственото попадение в мача в 59-ата минута, когато овладя хубав прехвърлящ пас, надбяга защитник на домакините и от малък ъгъл вкара в далечния ъгъл на вратата за 1:0 за Царско село.

Днешните победители вече имат 31 точки и са на второ място в група А на втората осмица, доближавайки се към плейофите за евротурнирите, докато Витоша е с едва 6 точки на последното място.