Царско село разгроми с 4:0 Арда Кърджали в мач от последния кръг на редовния сезон в българския футболен шампионат.

Арда остава на четвъртото място с 45 точки, пет по-малко от третия ЦСКА, докато Царско село е 8-ми с 34 пункта.

Кърджалийци, които преди този мач се намираха в страхотна форма, допуснаха най-тежката си загуба, а до голяма степен причина за това бяха множеството контузени в състава.

Още в първите минути на мача Димитър Костадинов и Стефан Христов тестваха рефлекса на вратаря на гостите Иван Караджов.

В 16-ата минута Емануил Манев изведе Царско село напред с прекрасно изпълнение на свободен удар.

В 33-ата минута Емануил Манев се разписа за втори път в двубоя. Бързоногият футболист получи пас от Дилан Мартенс и с мощен удар прати топката в мрежата. Минути по-късно капитанът на Арда Пламен Крумов получи контузия и бе заменен от Мартин Костадинов.

Минута преди края на полувремето Андерсон Кордейро направи резултата класически след добавка.

След подновяването на играта футболистите от Кърджали вдигнаха темпото, но на два пъти Тонислав Йорданов се размина с гола.

В 76-ата минута удар на Карим Роси срещна тялото на Алекс Петков и стигна до Андерсон Кордейро, който оформи крайното 4:0.

Любопитен момент в срещата бе, че Николай Киров даде шанс за изява на един от талантите в тима от Кърджали- Радослав Узунов. Той се превърна и в най-младия футболист, дебютирал в родния елит. С неговите 15 години и 1 месец Узунов изпревари Янко Кирилов, дебютирал за Левски на 15 години и 2 месеца.