Царско село спечели трета победа в елита след убедителен домакински успех с 3:0 срещу Ботев Враца в мач от 13-ия кръг на efbet Лигата.

С два гола се отличи холандецът Родни Антуи, а едно попадение вкара Антон Карачанаков.

С победата Царско село измести Ботев Враца от 11-о място в таблицата. Двата отбора имат по 12 точки, но царете са с по-добри показатели.

Врачани бяха близо до гол още в 3-а минута, когато Валери Божинов изведе Петър Атанасов, но той се засуети и не успя да нанесе завършващ удар.

Антон Карачанаков стреля опасно в 27-а минута, но стражът на Ботев отрази, а в следващата атака Карачанаков засече топката в мрежата на празна врата след пас на Уесли Ната.

През второто полувреме Царско село държеше инициативата и заслужено стигна до успеха.

Три минути след почивката Родни Антуи удвои преднината на "царете" с мощен удар по диагонала, който не остави шансове на лошо пласирания вратар Красимир Костов.

Малко по-късно Антон Карачанаков отново бе на стрелкова позиция, но вратарят Костов успя да избие удара му с крак.

В 68-а минута Родни Антуи вкара втория си гол в мача след великолепно взаимодействие с Уесли Ната и прецизен удар с десния крак пред дъгата на наказателното поле за крайното 3:0.