Дунав победи новака Царско село с 3:1 в Русе в пъвра среща от третия кръг Първа професионална лига.

Срещата се игра на сериозна жега, но въпреки това русенци показаха добро ниво и най-вече ефективност в атака. Това бе първият им успех от началото на сезона, а столичани продължават без победа.

Добра контраатака, преминала през десния фланг завърши с успореден пас по земя на Стефан Христов към точката на дузпата, а в опита си да изчисти топката, Кавдански я вкара в собствената си врата за 1:0.

Малко по-късно иначе активният Стефан Христов пропусна да покачи на 2:0 от добра позиция в наказателното поле, но малко преди края на полувремето Ивайло Лазаров вкара първия си гол за Дунав след идването му в клуба от Витоща през лятото.

Минути след началото на второто полувреме до голяма степен всичко приключи - Селеменев с фронтален удар от линията на наказателното поле преодоля Иван Чворович за 3:0!

Все пак Царско село не се предаде и до края на мача установи натиск на стадиона в Русе, като стигна до някои опасни удари от дистанция.

В 85-ата минута играчите на Царско село все пак стигнаха до исторически първи гол в Първа лига.