Отборът на Царско село запази елитния си статут в Първа лига след победа с 2:0 срещу втория във Втора Лига Септември (София).

Срещата, която се игра на "Българска армия" не предложи кой знае колко емоции от една страна заради големия залог и предпазливата игра, от друга заради тежкия терен.

Тимът на Любослав Пенев заслужи победата с хубава голова атака през първото полувреме и ще играе за втори пореден сезон в Първа лига. Второто попадение падна в самия край на срещата.

Септември не успя да последва съдбата на Монтана, който ден по-рано спечели промоция след победата си над Дунав.

Царско село доминираше още от началото на мача и стигна до откриващия гол в 19-ата минута. Андерсон Кордейро центрира от левия фланг и капитанът Георги

Минчев засече. Вратарят Валентин Галев докосна топката в опита да спаси, но не успя да предотврати попадението - 1:0.

В следващите минути последваха удари на Кордейро и Будинов, които бяха неточни. Първият добър шанс за Септември дойде към края на полувремето, когато центриране на Борис Галчев можеше да прати топката във вратата.

През втората част двата тима влязоха в повече единоборства, но Царско село продължи да е по-активният тим на терена. Септември отправи няколко остри центрирания, но нямаше кой да засече.

В самия край на срещата Симеон Мечев реши всичко с голов изстрел от далечна дистанция - 2:0.