Лудогорец преклони глава в Белград и окончателно отпадна от европейските клубни турнири.

Родният шампион загуби с 0:1 от местния гранд Цървена Звезда, с което остана закотвен на последното място в група "F" на турнира Лига Европа.

След пет изиграни мача Лудогорец има само една спечелена точка, като независимо как завърши протоколното домакинство на датския Мидтиланд след две седмици, родният първенец няма как да промени позицията си.

Освен това разградчани за първи път допуснаха поражение в Белград, след като преди пет години превзеха именно стадион "Райко Митич" по пътя си към Шампионска лига, а преди това записаха реми и успех като гост на другия сръбски гранд Партизан.

Отборът на Цървена Звезда пък от своя страна излезе на първото място в групата с 10 точки, но по никакъв начин не е свършил своята задача.

В другия мач от групата Мидтиланд победи Брага с 3:2 след гол в последната минута, като по този начин датчаните вече имат 8 точки на третото място, а Брага е втори с 9. Всичко между тези три тима ще се решава в последния кръг, докато за Лудогорец предстои един протоколен мач.

Подобно на двубоя между тези два тима в Разград преди два месеца, решителният гол отново падна след далечен удар.

Той бе дело на Мирко Иванич в 54-ата минтуа. Тогава бившият черногорски национал пое топката на левия фланг, влезе навътре и с удар от около 30 метра не остави шанс на нидерландския страж Серджио Пад.

Нова причина Иванич да е един от любимците на агитката на Звезда, след като той е възпяван заради отказа си да се изправи срещу националния тим на Косово през 2019-а с мотива, че за него подобна страна не съществува.

А днес славната агитка за Цървена Звезда бе съставена изцяло от деца до 14-годишна възраст, заради наказанието, което сърбите изтърпяват. То бе наложено от УЕФА след ексцесиите и камъните, които летяха по съдията след мача срещу Мидтиланд.

Иначе мачът е Белград със сигурност не бе от най-вълнуващите.

Лудогорец имаше само един добър шанс в мача, който дойде в 29-ата минута, когато отлична триходова комбинация бе завършена от Педро Гонсалвеш, но ударът му бе спасен от бившия страж на разградчани - Милан Борян.

През първата част и Иванич си откри отличен шанс, като навлезе в наказателното поле и опита удар в близкия ъгъл, но топката премина на сантиметри от гредата.

Освен гола, през втората част Звезда отново нямаше кой знае какви шансове. Сърбите опитаха още няколко далечни удара, а в добавеното от рефера продължение, Марко Лазетич изпусна от отлична позиция.

Притеснителното за Лудогорец е, че отборът за пореден път бе доста безличен на европейската сцена, като по никакъв начин не успя да затрудни своя опонент с атакуващите си действия.