ЦСКА 1948 и Левски завършиха наравно 0:0 на националния стадион "Васил Левски" в среща от 19-ия кръг на Първа лига.

Срещата не предложи почти никакви голови положения, въпреки че двата отбора показаха желание и влизаха здраво в множеството единоборства.

Акцентите от двубоя бяха няколко пропуска в края на "червените" и отменен гол на тяхната сметка.

Това беше второ поредно нулево равенство за Левски след това във Велико Търново срещу Етър. "Сините" отбелязаха трети пореден мач без загуба след подновяването на шампионата. Те не успяха да повторят представянето си от победата с 3:0 срещу днешния съперник в първия полусезон.

За Красимир Балъков това бе втори пореден мач без отбелязан гол след загубата от Монтана с 0:1, но и четвърта точка от три мача в пролетния дял.

През първата част, която беше скучновата, най-добрият шанс се откри пред Георги Русев в 32-ата минута. Той центрира към Марио Топузов, но последният пропусна да стреля. Все пак го направи в края на полувремето, но неточно.

Първият удар за Левски дойде в 59-ата минута, като Тома Даске стреля високо над вратата. ЦСКА 1948 отвърна с удар на Митков, който бе спасен.

Най-интересната ситуация дойде в 79-ата минута, когато Димитър Митков падна в наказателното поле след контакт с вратаря Микулич. Никола Попов отсъди дузпа, но след това даде жълт картон за симулация. След това бе отсъдена и засада на нападателя.

В самия край на мача Георги Русев имаше перфектен шанс да вкара победен гол за символичните домакини, но Микулич направи впечатляващо спасяване.

Равенството оставя "червените" на шеста позиция с 28 точки, а Левски е девети с 20.