Втородивизионният ЦСКА 1948 шокиращо победи Берое с 4:3 в страхотен осминафинален мач от турнира за Купата на България, който се игра в Стара Загора.

Двата отбора играха много слабо в отбрана и в битката на голове победиха столичани, които за първи път достигат до толкова предна фаза на турнира.

Берое на Димитър Димитров върна по един гол при пасив 1:3 и 2:4, но така и не успя да изравни резултата след голяма драма през второто полувреме.

А до почивката резултатът бе 3:2 за ЦСКА 1948. Тимът поведе след гол на Васил Шопов още в шестата минута. Берое обаче отвърна в следващата атака с красиво попадение от воле на Педро Еуженио.

Проблемите на старозагорци в отбрана бяха отчетливи. Те отново се проявиха в 36-та минута, когато Денислав Александров се разписа. Нападалят се откъсна зад защитата в 42-та минута и вкара още едно попадение за 3:1.

В едноминутното продължение Берое се разписа за 2:3 с гол на Ерол Алкан с глава след центриране отдясно.

През втората част елитният клуб бе по-активен в атака, но допусна отново попадение след грешка този път на вратаря си Душан Перниш. Точен бе отново Васил Шопов, който вкара втория си гол.

От там нататък всичко се случваше в половината на столичани. Мартин Камбуров влезе като резерва и им създаде много проблеми. Вкара гол, който бе отменен заради нарушение, но в следващата атака в 76-та минута Ибрахима Конте реализира за 3:4 след центриране на Иван Минчев.

В края на мача вратарят на гостите Даниел Наумов направи изумително спасяване след удар с глава на Виктор Генев. Беройци имаха много шансове за 4:4, но ги изпуснаха.

Така след голяма драма вторият във Втора лига стана първият отбор, който се класира за четвъртфиналите в Купата на България.