За втори път през сезона ЦСКА 1948 разби Ботев (Враца), но след като го стори у дома с 5:1 в началото на сезона, сега започна пролетния полусезон с убедителен успех над този съперник като гост - с 4:0. С трите точки на стадион “Христо Ботев” днес столичани се отдалечиха от последните четири тима в класирането.

Георги Русев и новото попълнение Александър Колев се разписаха по два пъти за шестата победа на ЦСКА 1948.

Русев вкара първия гол в мача в 22-ата минута, а четири по-късно Колев се възползва от грешка на вратаря Красимир Костов и направи 2:0. Новопривлеченият нападател добави и асистенция на сметката си, след като в 38-ата минута намери добре Русев, който се разписа на празна врата.

Таранът сложи точка на всичко в 59-ата минута, когато заби и втория си гол в мача за 4:0.

ЦСКА 1948 е десети с 22 точки, следван от днешния си съперник и Локомотив (София), които имат по 19, като “железничарите” са и с мач по-малко.