ЦСКА 1948 победи с 2:0 Царско село в първи мач от 22-ия кръг на Първа лига и събра 25 точки, които ги изкачиха на 9-о място. Домакините от Царско село остават на последното 14-о място с 11 точки.

Двата гола вкараха появилите се като резерви Мартин Тошев и Ангел Бастунов през второто полувреме. Победителите завършиха мача с 10 души заради червен картон на Симеон Петров, а Царско село инкасира шеста поредна загуба. Това е втори успех в първите три пролетни мача за ЦСКА 1948.

Срещата се игра на много тежък терен, като тревното покритие на домакините бе в окаяно състояние.

Първата възможност за гол се откри в 11-ата минута, макар и да стана доста случайно. Галин Иванов центрира от свободен удар от тъч-линията, топката се отби в гърба на Александър Колеви отскочи към горната греда. Вратарят Гуериери не успя да реагира, след това не се ориентира при намесата на Ивайло Чочев. 7 минути по-късно Алекс Колев получи пас от дълбочина, той се отскубна зад защитата, но ударът му с левия крак мина високо над гредата.

В 32-ата минута "червените" можеха да открият резултата. Георги Русев проби на скорост по дясното крило, подмина персоналния си пазач и пусна успоредна топка. Галин Иванов обаче нито стреля, нито му върна както трябва и вратарят Гуериери улови без проблеми пред голлинията.

В рамките на две минути играчите на ЦСКА 1948 имаха шансове чрез Алекс Колев, който обаче не нанесе удар от удобна дистанция, и отново Георги Русев да открият. Той влезе в наказателното поле, но не намери очертанията на вратата.

Началото на второто полувреме беше за ЦСКА 1948, но без сериозни положения до 59-ата минута. Тогава един от влезлите по-късно на терена Мартин Тошев стреля от десетина метра, но топката мина до гредата.

Домакините от Царско село за първи път бяха близо до гола в 64-ата минута, когато на два пъти пропуснаха да вкарат. Най-напред Каломбо стреля, топката беше спряна пред голлинията, а при добавката Масела нанесе изстрел, но Даниел Наумов спаси в корнер. Само две минути по-късно Колев получи чудесно подаване от ляво от Лазар Марин, стреля с глава, но слабо и в ръцете на вратаря Гуериери.

В 72-ата минута ЦСКА 1948 най-после поведе в резултата чрез резервата Мартин Тошев, който от пет метра едва успя да прокара топката зад вратаря. Но основната работа свърши Георги Русев, който проби от ляво, финтира два пъти Джереми Петрис и сложи топката на главата на Тошев. За Тошев това е първи гол след пристигането му в този отбор.

Гостите останаха с 10 души три минути преди края на мача, след като съдията Димитър Димитров извади втори жълт картон на Симеон Петров. В интерес на справедливостта, реферът трябваше да го санкционира по този начин минути по-рано, но тогава му прости.

И в 90-ата минута Галин Иванов навлезе от ляво, елиминира един бранител и подаде успоредно на резервата Бастунов, който простреля вратаря Гуериери.