22-ият кръг в българския футболен шампионат започна с разгромен резултат.

ЦСКА 1948 унижи Локомотив (София) с изразителното 6:0 на стадиона в квартал Надежда, като по този начин постигна най-убедителната си победа в родния елит. "Железничарите" пък допуснаха най-голямата си загуба откакто се завърнаха в него.

В днешния мач всичко за отбора на Тодор Янчев се получаваш и това се изрази в резултата с два гола през първата част и още четири през втората.

Така ЦСКА 1948 затвърди третото си място в класирането като вече има 45 точки, с цели осем повече от четвъртия Локомотив (Пловдив). Тимът на Станислав Генчев пък продължава да няма победа в шампионата от 14 октомври и е девети с 28 точки.

Резултатът днес беше открит още във втората минута, когато Радослав Кирилов вкара от близка дистанция след подаване с глава на Евгений Сердюк, който сякаш също опитваше да отбележи.

Вторият гол за "червените" дойде в 41-ата минута. Марио Топузов подаде на Кирилов, а той върна към Първиз Умарбаев, който реализира с удар извън наказателното поле. Получи се и рикошет в бранител, който не остави шанс за Александър Любенов.

Резултатът стана класически в 51-ата минута. Умарбаев центрира от ъглов удар и грамадният Елитон отправи съвършен удар с глава, за да вкара във втори пореден мач - 3:0.

След 70-ата минута дойдоха моментите за Сердюк. Украинецът първо вкара отблизо след два последователни пропуска на Георги Русев, а след това бе точен и засичайки центриране на българския си съотборник.

Крайното 6:0 оформи Ивайло Чочев от дузпа в самия край, като тя бе отсъдена за шпагат на Алан Карлос срещу Русев.