ЦСКА задълбочи проблемите на Берое, побеждавайки го с 2:0 на "Българска армия" в среща от последния 26-и кръг на редовния сезон в българския шампионат.

Победата за "червените" дойде лесно, макар че вторият гол падна едва в продължението на срещата. Берое не създаде нищо пред вратата на Витаускас Черниаускас и напрежението върху треньора Александър Томаш ще се увеличи.

ЦСКА започна да натиска от самото начало на мача и постепенно наложи волята си. В 14-та минута Кристиян Малинов направи уникален пропуск, пращайки топката в открития космос от два 2-3 метра.

В 18-та минута ЦСКА стигна до своя аванс след много добра игра на Жоржиньо, който проби отдясно и даде перфектна асистенция на Тиаго. Последният разстреля Душан Перниш за 1:0.

Първата по-добра атака на Берое дойде едва след половин час игра, което дойде да покаже колко голяма липса на въображение витаеше в тима за пореден мая.

Единствената добра новина за старозагорци бе, че вратарят Перниш се представяше на обичайното добро ниво и направи няколко важни смели намеси, включително и при излизания.

Едно такова обаче се оказа неприятно за него, тъй като Жоржиньо от домакините го изрита неприятно в бедрото и това наложи стражът да бъде заменен от Георги Аргилашки в 77-та минута.

ЦСКА атакуваше, но трудно достигаше до голови ситуации, а техният съперник просто владееше топката без да измисли нещо по-интересно в атака. Гостите разчитаха основно на дълги топки.

В продължението на срещата Ерол Алкан си отбеляза автогол след остро центиране на Едвин Джеси от аут линията.

С победата си ЦСКА събра 57 точки и еднолично завършва редовния сезон на втора позиция, на пет зад лидера Лудогорец. След паузата за националните отбори отново ще играе с Берое. Старозагорци остават пети с 42 точки.