ЦСКА и Берое завършиха наравно 1:1 в зрелищно дерби от деветия кръг на Първа лига.

Дългоочакваният мач между двата тима не разочарова, като те сътвориха доста интересен мач с много атаки и положения пред двете врати.

Все пак Берое успя да изкопчи равенството на най-негостоприемния за тима стадион - "Българска армия". Осем поредни мача завършваха все с успех на ЦСКА, с ужасяващата за гостите голова разлика от 24:0. Днес това се промени, а и Берое вкара първия си гол на този стадион от пет години насам.

И двата отбора обаче не успяха да се възползват от грешката на Лудогорец по-рано през деня, а може би ЦСКА трябва да съжалява повече, заради множестовто отправени удари.

Общо осем точни, от които само един се превърна в гол, а за пореден път с множество пропуски се отчете нападателят Али Соу. А всичко това означаваше, пети пореден мач без успех в първенството за "червените".

След днешния резултат ЦСКА остава четвърти с 14 точки, а Берое е трети с една повече. Лидер пък е Локомотив (Плводив), който има 18 точки и мач по-малко.

Още в самото начало Али Соу се озова очи в очи с вратаря, но направи обичайния си пропуск от чиста ситуация. Той опита да прехвърли Василев, но решението му се оказа грешно, а и изпълнението бе доста слабо.

Откритите действия на двата тима продължиха с пълна сила, като в доста моменти от първата част Берое бе по-активният тим на "Българска армия". Гледка, която не се вижда често, когато един срещу друг са тези два тима.

Снимка: Bulphoto

Гостите имаха няколко добри шанса, а в 19-ата минута вратарят на ЦСКА се отчете с комични действия, рядко срещани в професионалния футбол.

Топката бе върната към него от бранителя Валентин Антов, а бразилският страж изненадващо я улови. Естествено, това бе непряк свободен удар, но пък Берое не се възползва.

След няколкото добри шанса и игровото предимство за Берое, краят на първата част принадлеже изцяло на ЦСКА.

Но отново антигерой за "червените" бе Али Соу, който пропиля няколко ситуации, но не толкова чисти, колкото тази в третата минута.

И ако това първо полувреме бе сред най-добрите в родния футбол от началото на сезона, то началото на втората част бе украсена и с два гола.

Още в 47-ата минута Стив Фуртадо центрира, а Гаюс Макута - незнайно защо оставен сам в наказателното поле, успя с глава да отбележи от няколко метра.

Това бе първи гол за старозагорци на "Българска армия" от девет поредни гостувания на най-негостоприемния за тях стадион в елита.

Страхотен старт за Берое, но отговорът на ЦСКА бе бърз. "Червените" стигнаха до корнер в 54-ата минута, а след изпълнението му резултатът бе равен - 1:1.

Над всички при центрирането бе младият централен бранител Валентин Антов, който с глава отбеляза.

След попадение инициативата бе изцяло в тима на ЦСКА, който в продължение на няколко минути притисна обърканите си гости. Играчите в "зелено" само чистеха хаотично и разчитаха на намесите си на вратаря Василев, който са пореден път спря оказалия се очи в очи с него Али Соу.

Макар Берое да имаше още няколко ситуации след това, до края мачът протече под контрола на ЦСКА, но с всяка следваща минута старозагорският отбранителен вал се прибираше все по-близко към вратата си.

Очевидно бе, че Берое ще е доволен и на подялба на точките, докато ЦСКА опитваше да изкопчи победата.

Най-добрата възможност в тези заключителни минути се откри отново пред Али Соу, но този път с глава. Резултатът обаче за гамбийския нападател бе същият - пропуск.

Така двата тима поделиха точките в мача, а Берое за първи път от осем мача не загуби на "Българска армия".