Един от лидерите в състава на ЦСКА Амос Юга почти сигурно ще пропусне откриващия двубой на тима в евротурнирите. Червените посрещат носителя на Купата и Суперкупата на Румъния Сепси в първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите в четвъртък от 20:00 часа. Срещата ще се проведе на стадион "Българска армия" и ще бъде предавана на живо по Диема Спорт.

Централноафриканецът получи контузия малко преди почивката на домакинството на Крумовград в петък. Той не се появи на терена за второто полувреме, а на негово място влезе Станислав Шопов. Юга не взе участие във вчерашната възстановителна тренировка на базата в Панчарево, а по всяка вероятност няма да се включи и в днешното сутрешно занимание на тима, информира "Тема спорт".

30-годишният футболист ще премине допълнителни медицински изследвания, като от "Армията" се надяват той да е готов да започне от първата минута в реванша със Сепси идния четвъртък, 3 август, отново от 20:00 часа. В отсъствието на Юга срещу румънците в София ще стартира Тибо Вион. Французинът бе наказан за откриващите два двубоя в първенството и това ще е първа официална среща за него през новия сезон.

Под въпрос за предстоящия сблъсък със Сепси е и Енес Махмутович, който също напусна игра принудително срещу Крумовград още в 33-ата минута. Националът на Люксембург се хвана за бедрото и бе заменен от новото попълнение Браян Кордоба. Защитникът участва във вчерашната лека тренировка, но все още не е ясно на какви натоварвания ще може да се подложи днес.

Махмутович бе титуляр в последните 5 официални срещи на червените, като вкара и гол при равенството 1:1 с ФК ЦСКА 1948 в началото на юли. Започна от първата минута и при победите на Люксембург над Лихтенщайн и Босна и Херцеговина в евроквалификации през лятото.

Юга и Махмутович ще попаднат в списъка на Саша Илич за предстоящите двубои със Сепси, като днес червените ще изпратят до УЕФА футболистите си за картотекиране. В групата за мачовете от евротурнирите могат да намерят място до 23-ма футболисти, включително и трима вратари, като срещу румънците в четвъртък за първи път всички нови попълнения на ЦСКА ще са част от тимовия лист.

Както е известно, досега през лятото в Борисовата градина пристигнаха общо 6 играчи - вратарят Марин Орлинов, който е трета опция под рамката след Бусато и Евтимов, както и полевите състезатели Сейни Санянг, Браян Кордоба, Матиас Фаетон, Данило Асприля и Майкъл Естрада. В международните надпревари не важи ограничението за брой чужденци извън Европейския съюз, което е плюс за Саша Илич.

В България този лимит е 5 и сърбинът бе принуден да остави новото попълнение Майкъл Естрада извън групата за срещата с Крумовград. Еквадорецът е в много лоша физическа форма и вместо него бяха предпочетени Санянг, Кареасо, Кордоба, Асприля и Шагоян. Освен тях с паспорти извън ЕС в ЦСКА са още Туфегджич, както и контузените Браян Морено и Бисмарк Чарлс. Както вече се писа, клубът опитва да се раздели с Чарлс и Туфегджич.