ЦСКА записа драматична победа, а Левски направи реми в последните контроли от предсезонните лагери на двата столични гранда.

За "сините", които се готвят в Правец, това бе най-сериозната проверка от предсезонния лагер, като след мачовете срещу Пирин, Етър и Марица, воденият от Николай Костов тим премери сили с вицешампиона на Кипър - АПОЕЛ (Никозия).

Двата тима изиграха интересен двубой, като особено през втората част и пред двете врати имаше доста възможности за гол, но такъв така и падна, а мачът завърши наравно 0:0.

Със сигурност полезна проверка срещу силен тим за "сините", които отново приложиха новия си стил, който при Николай Костов е свързан с доста сериозна преса и изнесена напред линия на отбраната.

Мачът в Правец все пак ще се запомни и с два грозни момента, които за малко можеше и да го прекратят.

Първият от тях бе през първата част, когато група "сини" фенове започна да обижда цветнокож играч на гостите на расистка основна, а ядосан той излезе от терена и отказа да поднови играта.

Наложи се диалог с него да водят съдията и някои от играчите на Левски, а пък Хосе Кордоба от състава на "сините" и доскорошният ни национал Георги Костадинов, който е играл на "Герена", а сега е част от АПОЕЛ, да ходят и да успокояват малката група фенове.

Дори и каращият треньорски стаж в клуба Валери Божинов влезе в ролята на медиатор, за да може този мач да продължи.

Вторият грозен момент бе в средата на втората част, когато след грубо влизане срещу Уелтън, играч на АПОЕЛ получи втори жълт картон, а незнайно защо това предизвика безумна реакция от кипърския щаб, който доведе до доста блъскане и обиди.

Странна реакция, защото като при всяка контрола, Левски позволи на опонента си да пусне 11-и играч на мястото на изгонения.

По същото време в Австрия, ЦСКА се изправи срещу метсния елитен тим на Тирол, като успя да спечели с 2:1 след гол на юношата Павел Жабов в последната минута.

Истината обаче е, че това бе най-колебливият мач на "червените" в игрови план от началото на лагера, което доведе до доста положения пред вратата на тима, която геройски бе пазена от Димитър Евтимов през първата, както и Густаво Бусато през втората част.

ЦСКА все пак поведе още в седмата минута чрез Марселино Кареасо, но австрийците бързо изравниха, а след това започнаха да изпускат шанс след шанс, дори нацелиха и гредата.

Любопитно е, че ЦСКА заигра по-добре с влизането на доста от юношите в игра в края на мача, като един от тях в лицето на Павел Жабов донесе успеха с гол в последната 90-а минута.