ЦСКА завърши годината с победа и продължи гонитбата си с Лудогорец в първенството.

"Червените" стигнаха до труден успех с 2:1 над пловдивския Ботев в мач, игран при доста тежки условия.

Двубоят започна с час и половина закъснение, като провеждането му бе под въпрос заради сериозното количество сняг, което се изсипа над София.

Домакините все пак успяха да почистят терена, а двата тима изразиха готовност да играят.

Снимка: Bulphoto

Противно на очакванията за малко футбол предвид тежките условия, двата тима изиграха бърз и интересен мач, в който имаше доста интересни положения.

Началните минути бяха по-добри за Ботев. Пловдивчани сякаш се адаптираха по-бързо на игрището, което бе по-скоро за биатлон, не за футбол.

Въпреки това, с една от първите си атаки ЦСКА успя да поведе, с помощта на малко късмет.

Кирил Десподов получи пас на фланга и центрира, топката отскочи от купчина сняг, излъга бранител на гостите и се качи на главата на Али Соу, който отбеляза.

В 28-ата минута Али Соу отново бе герой за ЦСКА. Кирил Десподов пусна хубав пас към нападателя, който с удар в близкия удар удвои, а минута по-късно напусна терена заради травма.

Снимка: БТА

Втората част започна по-добре за Ботев. Играчите на тима очевидно не се примиряваха с резултата и имаха няколко добри шанса да върнат един гол.

След няколко пропуска, Серкан Юсеин все пак се разписа в 68-ата минута.

Той бе изпуснат от отбраната и след центриране на Филип Филипов се разписа с глава.

В края Ботев стигна до изравняване, но голът на Стивън Петков бе отменен заради засада на Лъчезар Балтанов, който подаде на Петков за гола.

Така ЦСКА удържа аванса си и запази разликата с Лудогорец на 6 точки, докато Ботев остава на петата позиция в класирането.