ЦСКА победи Ботев (Враца) с 1:0 и постигна първия си домакински в първенството.

След издънките срещу Етър и Черно море, "червените" успяха да спечелят, но сякаш трите точки бяха единственото положително нещо за момчетата на Люпко Петрович.

ЦСКА отново не впечатли с играта си, която бе мудна и безидейна през почти всичките 90 минути.

Все пак трябва да се отчете, че Петрович бе направил промени в състава предвид сгъстения цикъл и предстоящите мачове срещу украинския Заря Луганск в Лига Европа.

Герой за домакините отново бе Евандро. Бразилецът вкара петия си гол от началото на сезона, когато в 71-ата минута засече с глава центриране на Петър Занев.

Именно бразилецът бе човекът, който донесе успехът над Славия преди седмица и този над Осиек в първия мач между двата тима в Лига Европа.

Преди попадението трудно се виждаше как ЦСКА ще стигне до гол, особено през първата част.

В нея "червените" не стигнаха до чисто положение, като по никакъв начин не застрашиха вратата на Красимир Костов.

Гол падна още в 8-ата минута, но в полза на Ботев. Той обаче бе отменен заради засада, а решението бе правилно.

Врачани имаха още един чудесен шанс, но в 45-ата минута Даниел Генов пропусна останал сам срещу вратаря.

С това се изчерпаха положенията за гостите.

С началото на втората част Люпко Петрович пусна в игра Тиаго и Али Соу, което раздвижи играта на "червените".

Тиаго пропусна от добра позиция, а удар на Евандро с глава бе спасен от Костов.

Снимка: Bulphoto

Така се стигна и до голът, който сякаш отчая гостите. Те се надяваха да удържат това 0:0, защото сили за атаки нямаше, а Филип Джерич получи и червен картон.

В заключителните моменти на мача ЦСКА можеше и да удвои, но пропусна няколко добри шанса.

Така "червените" събраха 7 точки за 4 кръга, което е разочароващо за амбициите на тима. Ботев пък има едва три точки.