ЦСКА най-сетне успя да спечели в Кърджали. След три визити без успех срещу Арда, днес футболистите на Саша Илич грабнаха първата си победа в първенството на "Арена Арда" след 3:1 в интересен двубой в петък вечер.

Единствената победа като гост за 31-кратните шампиони на този стадион бе в мач от турнира за Купата на България.

Четвъртата поредна победа на "червените" отново ги изведе на пет точки от Лудогорец на върха, като шампионите имат и два мача по-малко.

Срещата започна изключително динамично, като в началните минути столичани изглеждаха една идея по-настоятелни от домакините и логично стигнаха до ранен шанс, който обаче не бе оползотворен от Маурисио Гарсес. Арда не губи особено много време, за да отговори и в 4-ата минута стигна до гол след комбинация на Тонислав Йорданов и Светослав Ковачев. Продължил доста дълго време преглед на ситуацията от ВАР обаче доведе до отмяна на попадението заради тънка засада на Ковачев.

Кърджалийският тим задържа инерцията след отменения гол и след четвърт час искаха дузпа, но такава не бе отсъдена, след като ВАР пак се намеси, за да разгледа ситуация, при която Умар Сако имаше съприкосновение с играч на гостите. Така се стигна до 31-ата минута, когато ЦСКА откри резултата - Тибо Вион центрира от ъглов удар, а Джонатан Линдсет насочи топката в мрежата на Анатоли ГОсподинов за 1:0.

"Армейците" продължиха да застрашават вратата на съперника предимно от статични положения, а почивката дойде при непроменен резултат.

Десет минути след началото на втората част Арда стигна и до редовен гол, изравнявайки отново чрез Светослав Ковачев. Този път той се разписа от десетина метра с шут с левия крак - 1:1. Равенството обаче не просъществува дълго и резервата Дюкенс Назон пак изведе "червените" напред с мощен изстрел от малък ъгъл за 2:1 в 64-ата минута.

Десетина минути преди края Ковачев стреля от свободен удар, а неубедителна намеса на Густаво Бусато прати топката в напречната греда. След това обаче бразилецът компенсира, спасявайки удар от няколко метра на Иван Коконов.В 90-ата минута Марселино Кареасо уби интригата с трети гол за гостите - 3:1 след пас на Линдсет, който добави и асистенция към попадението си.

С днешния успех ЦСКА вече има 37 точки, докато Арда загуби за първи път от началото на септември насам и се намира на девета позиция с 23.