ЦСКА разгроми с 5:1 Литекс в приятелски мач, който се игра на стадиона в Тетевен. Спарингът бе в нетрадиционна форма - две полувремена по 30 минути.

"Червените" изненадващо се оказаха догонващи в резултата в 19 минута след гол на Капитанов. Още до почивката обаче ЦСКА успя да обърне съперника.

В 27-ата минута Браян Морено изравни, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в противниковото наказателно поле.

След половин час игра Жираир Шагоян направи хубав пробив по лявото крило и с прецизен шут направи пълен обрат, разписвайки се за 2:1.

"Червените" започнаха вихрено второто полувреме и още в началните минути стигнаха до трети гол. Негов автор бе Мено Кох, който се възползва от подаване на Жираир Шагоян и с кинжален изстрел записа името си сред голмайсторите за 3:1.

Десет минути преди края Майкъл Естрада също успя да се разпише за 4:1. Малко преди последния съдийски сигнал еквадорецът асистира на Сейни Санянг, който отбеляза своето първо попадение с червената фланелка и оформи крайния резултат 5:1.

След паузата за националните отбори ЦСКА има гостуване на Пирин в Благоевград, а мачът е на 21 октомври (събота).