39' Мауридес (1:0)

45+1' Ковачев, автогол (2:0)

56' Десподов (3:0)

ЦСКА за пореден път потвърди страхотната си форма под ръководството над Нестор Ел Маестро, като постигна пета поредна победа и трета в първенството.

"Червените" са с пълен актив след 3:0 над "Дунав" на "Българска армия" - голове на Мауридес и Десподов плюс автогол на Мартин Ковачев.

Вицешампионите направиха добра репетиция преди важния мач с "Копенхаген" в Лига Европа след четири дни, като играха ефективно и с настроение. Вкараха с лекота три попадения и пропуснаха поне още толкова изгодни положения.

Снимка: Bulphoto

"Дунав" имаше само около 10-ина силни минути в средата на първото полувреме и логично допусна втора загуба от началото на шампионата. ЦСКА е с голова разлика 7:0 и е лидер с пълен актив от точки.

Първата опасност пред вратата на "Дунав" дойде още във втората минута. Едвин Джеси центрира точно към Малинов и последният отправи удар с глава, който мина до дясната греда.

В 20-а минута ЦСКА бе още по-близо до гол. Станислав Антонов излезе да боксира една топка, но я прати на главата на Николай Бодуров. От непосредствена близост защитникът стреля право в тялото на стража.

Четири минути по-късно Мауридес направо пропуска на сезона. При много добра контраатака Джеси подаде на нападателя и от границата на вратарското поле той стреля високо в аут. Топката му дойде малко назад, но въпреки това пропускът бе необясним.

В последвалите мигове "Дунав" заигра много по-добре и организира няколко хубави атаки, които обаче завършваха със слаби или неточни удари.

В 39-а минута обаче Мауридес се поправи и този път бе точен от по-трудна ситуация. Вкара с глава след перфектно центриране на Секулич. Бразилският нападател бе оставен напълно непокрит от защитниците в синьо.

В продължението на първата част ЦСКА си гарантира успеха с втори гол. Станислав Антонов излезе да изчисти една топка, но я прати в краката на защитника Мартин Ковачев и след рикушета тя влезе в опразнената врата - 2:0.

В 52-а минута ЦСКА на два пъти пропусна. Първо Джеси видя как ударът му е спасен, а при добавката Малинов нацели странична греда. "Червените" продължиха да натискат.

Логично се стигна и до третия гол. Десподов получи до аут линията и със ефективен финт преодоля Васев преди да простреля Антонов отблизо - 3:0.

След това Десподов с глава пропусна да вкара втория си гол. "Дунав" не удържаше фланговите атаки на съперника и положенията идваха едно след друго.

"Червените" спряха на 3:0 и доиграха спокойно двубоя.