ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в дербито между първия и втория в класирането на Първа лига.

Така след 18 изиграни кръга, шампионите от Разград запазиха комфортната си преднина от 6 точки пред днешния си съперник и 7 пред третия Левски.

На "Българска армия" преобладаваха нервите и нарушенията, футболът бе малко, но пък зарядът и агресията от двата тима бяха на лице.

Снимка: Bulphoto

През първата част ЦСКА бе по-активният тим, който търсеше по-често път към противниковата врата, докато Лудогорец търпеливо изчакваше шансовете си на контраатака.

При една от тях се стигна до корнер, а след изпълнението му разградчани ликуваха. Антон Недялков леко отклони центрирането и нахлуващия от задна позиция Клаудиу Кешеру се разписа с глава след половин час игра.

Малко след това разградчани можеха да удвоят, но опасен удар на Марселиньо с глава бе спасен от вратаря.

ЦСКА също имаше шансове в края на полувремето. Чорбаджийски не успя да се възползва от разбъркване в противниковото наказателно поле, докато хубав удар на Пинто мина на сантиметри от страничната греда.

Домакините обаче започнаха слабо втората част, с доста брак в действията си и без особена идея как да изравнят.

Лудогорец имаше няколко опасни контраатаки, но ЦСКА дочака своя миг в 67-ата минута.

Станислав Манолев размина Натанаел и направи страхотно центриране, а оставеният непокрит Кирил Десподов отбеляза с мощен удар от воле.

Голът доведе до импулс в играта на ЦСКА. "Червените" заиграха по-агресивно, но и доста припряно в решителните моменти, а това водеше до грешки.

Грешки имаше и в състава на Лудогорец, а футболът бе все по-малко, преобладаваха нервите и нарушенията.

Това дори доведе до червен картон за Лудогорец, изгонен бе Сисиньо малко преди края, но ЦСКА нямаше време да потърси победен гол.

Съдията изненадващо даде само 2 минути продължение, което изнерви обстановката. Мачът все пак продължи 95 минути, а претенции на Десподов за дузпа допълнително нажежиха страстите. Играчите на Лудогорец бяха изпратени под бурни освирквания, а към някои от тях полетяха предмети.