ЦСКА и Лудогорец в четвърти пореден мач помежду си не намериха начин да си отбележат гол - 0:0 в дербито на 18-ия кръг в Първа лига.

Столичани и разградчани вече 420 минути не могат да реализират гол в едната от две врати, като в това число влизат и 60-те "сухи" минути при победата с 1:0 на ЦСКА в Разград за Купата през април.

В пореден двубой нервите надделяха на терена и по трибуните за сметка на креативния футбол. И двата отбора имаха претенции към съдията и се отчетоха с по-една много добра пропусната възможност за попадение през втората част.

Резултатът в София е реално отражение на показаното и оставя Лудогорец отново на седем точки зад втория Левски в класирането. ЦСКА вече има 35 точки и е на две зад третия Локомотив (Пловдив). Този кръг не промени нищо на върха, тъй като четирите лидера участваха в равенства.

Снимка: Bulphoto

Първото полувреме бе белязано от две много спорни отсъждания на съдията Николай Йорданов. В 12-та минута Лудогорец имаше основание да получи дузпа след игра с ръка на Раул Албентоса в дуел с Клаудиу Кешеру. Защитникът се ядоса на претенциите на нападателя и получи жълт картон, но нищо повече.

На другата врата в 35-та минута Рафаел Форстър спря Али Соу като последен в отбраната и нямаше да бъде изненада да му бъде показан червен картон, но реферът вдигна само жълт. И двата отбора не могат да имат претенции за тенденциозно съдийство.

По-интересните голови ситуации през първата част не бяха кой знае какви опасности. Стигна се до суматоха и в двете наказателни полета на няколко пъти, но реални притеснения за вратарите нямаше.

Добър шанс за ЦСКА имаше в 55-та минута, когато Рубен Пинто и Али Соу разиграха добре, но в ключов момент Антон Недялков протегна крак, за да предотврати опасен удар.

Снимка: БТА

Най-добрата възможност за Лудогорец дойде в 59-та минута, когато Мавис Чибота финтира защитник и даде възможно най-добрият пас към съотборника си Джордан Икоко, който от непосредствена близост до вратата прати топката в аут. Непростим пропуск в толкова важен мач.

В 70-та минута Пламен Илиев направи най-красивото спасяване в целия двубой след хубаво изпълнение на пряк свободен удар от Тиаго, което щеше да намери горния десен ъгъл на вратаря.

До края и двата тима опитаха плахо да потърсят победно попадение с мисълта да не допуснат такова. Видя се защо нулевото равенство властва вече седми час на таблото.