ЦСКА определено не изнесе най-убедителното си представяне, но все пак успя да победи Пирин с 2:1 на стадион "Българска армия". С трите точки днес столичани изпревариха шампионите от Лудогорец и се доближиха само на точка от лидера в класирането - ЦСКА 1948, който има и два мача повече от "армейците".

Арменското ново попълнение на домакините Жираир Шагоян започна като титуляр, записвайки официален дебют, като се понрави с играта си и на няколко пъти получи аплодисменти от трибуните.

Пирин пропусна да шокира съперника си рано в мача, когато Александър Дюлгеров след само пет минути футбол пропусна да се разпише на празна врата отблизо. Това сякаш стресна ЦСКА и футболистите на Саша Илич постепенно установиха контрол над случващото се на терена, за да поведат от дузпа в 19-ата минута.

Тя бе отсъдена за нарушение на Янко Георгиев срещу Браян Морено, а Дюкенс Назон бе точен от 11 метра - 1:0. Участие в ситуацията за дузпата имаше и Станислав Шопов, който изведе перфектно Морено зад защитата.

Това трио бе замесено и във втория гол, дошъл само четири минути след това. Назон направи двойно подаване с Шопов, а след това намери Морено и той от малък ъгъл удвои резултата. Опасна атака на Пирин завърши с удар в гредата на Станислав Костов, койт обаче бе в засада, а в 26-ата минута майсторски пас на Радослав Цонев изведе на отлична позиция Иван Тасев и той отбеляза във вратата на Димитър Евтимов - 2:1.

Противно на очакванията през второто полувреме по-мотивираният отбор видимо бе този на Пирин, като "орлетата" създадоха доста добри възможности, но така и не успяха да ги ознаменуват с изравнителен гол.

Играта на доамкините след почивката пък бе наистина неубедителна, но в крайна сметка те успяха да грабнат победата, която бе осма за тях в десет мача досега.

Благоевградчани остават четиринадесети със 7 точки от 12 мача.