ЦСКА победи Витоша (Бистрица) с 1:0 в среща от 25-ия кръг на Първа лига след гол в последните минути на срещата.

Резервата Евандро реализира попадение в 85-ата минута, след като през първата част Али Соу изпусна дузпа за "червените". Те направиха не малко пропуски пред вратата на представилия се страхотно Николай Кръстев. Бяха близо до нов провал в Бистрица след загубата с 1:2 от Царско село, която дойде преди прекъсването на първенството. Доминираха срещата изцяло, но пропуски на Али Соу, включително и от бялата точка, можеше да ги лишат от две точки.

Все пак ЦСКА събра актив от 49 точки и се изравни на третата позиция с Локомотив (Пловдив). Витоша остава на последната позиция със скромен актив от 6 точки.

Преди срещата двата отбора участваха в минута мълчание за почит на паметта на легендата Борис Гаганелов, който почина ден по-рано. Същото се случи и в четвъртата минута, тъй като бившият играч на "армейците" носи този номер. Феновете на ЦСКА бяха многобройни и събрани на тясното пространство в гостуващия сектор. Така определено не се спазиха противоепидемичните мерки.

Първата добра ситуация за ЦСКА дойде в петата минута, когато Греъм Кери центрира, а Али Соу не намери топката от близо с глава. Последва шут на Иван Турицов, който бе спасен от Кръстев.

В 20-ата минута дойде един от най-красивите моменти в мача. Стефано Белтраме финтира Христо Иванов и стреля от воле с левия крак, като топката бе спасена от Кръстев, който изби в корнер.

Пет минути по-късно реферъ Радослав Гидженов отсъди дузпа за ЦСКА след контакт между Запро Динев и Брадли Мазику. Али Соу стреля от бялата точка, а ударът му в центъра на вратата бе спасен от Кръстев, който продължи със силните си изяви.

Снимка: БТА

Витоша създаде първия си добър шанс в 38-ата минута, когато удар на Емил Гъргоров отдалеч прелетя високо. ЦСКА отговори с удар на Белтраме, който също излезе в аут.

В началото на втората част Али Соу направи нов голям пропуск. След хубаво двойно подаване с Кристиян Малинов, нападателят от непосредствена близост отново не успя да преодолее Кръстев.

Снимка: БТА

След пропуските си Соу напусна терена и бе заменен от Ахмех Ахмедов. Новият нападател на "червените" отправи слаб удар, който бе спасен, а след това Енрике Рафаел стреля в аут.

В 85-ата минута "червената" публика най-после имаше повод за радост. Греъм Кери центрира от левия фланг и Евандро се разписа след силен удар с глава, който нямаше този път как да бъде спасен.

До края на срещата ЦСКА имаше още два шанса за гол, като в заключителните секунди Евандро удари напречната греда.