ЦСКА загуби с 1:2 от гръцкия шампион Олимпиакос (Пирея) във втората си контрола по време на предсезонния лагер, провеждащ се в Австрия.

Любослав Пенев пусна като титуляри две от новите попълнения - Йоан Баи и Хамза Чатакович, докато останалите, съответно Яник-Сони Вилдшут и Кристиян Нзила се появиха в игра през второто полувреме. Вилдшут определено се понрави с изявите си, макар да игра по-малко от 20 минути.

Наводнен терен отложи началото на мача с половин час, а през първото полувреме голове нямаше. 22-годишният Радослав Живков направи няколко пропуска и се понрави с изявите си, но малко преди почивката бе сменен заради удар в главата. Звездата на гърците Матио Валбуена бе замесен във всичко по-опасно пред вратата на българите, където Димитър Евтимов бе на висота.

"Армейците" откриха резултата в 58-ата минута - Георги Йомов центрира, а Ахмед Ахмедов, който се завърна в клуба след наем в Азербайджан, порази гръцката в рата с глав за 1:0.

Олимпиакос сътвори пълен обрат в рамките на 15 минути - в 63-ата Ахмед Хасан изравни, а в 78-ата Апостолопулос осигури победата на своя тим.

В първата си контрола ЦСКА победи Вакер Инсбрук с 1:0, а след днешната загуба предстои друга престижна контрола - с Вердер (Бремен) в неделя.