ЦСКА взе втора победа в първенството с 1:0 у дома над Пирин, като очевидно вниманието на "червените" бе отчасти и към реванша срещу Виктория (Пилзен) в Лигата на конференциите в четвъртък.

Участието като титуляри на юношите Христиан Петров и Асен Дончев като крайни защитници потвърждава, че Стойчо Младенов реши да позапази сили за мача от евротурнирите. За самия треньор това бе завръщане на "Армията" като наставник в мач от първенството след 6 години пауза.

Фаворитът в мача игра и с 11 срещу 10 от новака в елита за повече от едно полувреме, след като бивишят футболист на ЦСКА Станислав Манолев бе изгонен за два жълти картона.

Инцидентът в края на първото полувреме бе в центъра на терена и Манолев удари без топка, а и неумишлено с ръка тичащия зад него Тибо Вион от съперника.

Реферът Димитър Димитров отсъди нарушение, но се забави повече от минута да извади втория жълт картон на бившия национал, което изнерви всички на игрището.

Стигна се и до разправии, че и до опит за физическа разправа между Амос Юга от домакините и играчи на гостите.

След мача треньорът на ЦСКА Младенов заяви в интервюто си пред Диема спорт, че е чул расистки обиди от Манолев към Юга, което е сериозно обвинение. Самият полузащитник, видимо афектиран, бе изведен към тунела на почивката с помощта на хора от клуба, защото опитваше саморазправа с резервите на Пирин.

"Аз тук маймуни не виждам - каза бесният наставник на "червените" в интервюто след края. - Някои граници бяха преминати и отидохме в забранените неща... Не очаквах такова нещо от опитен футболист като Манолев. Това е липса на възпитание и недопустимо."

Излишни нерви в иначе приятно за гледане първо полувреме, в което ЦСКА бе повел с гол на Жорди Кайседо с глава. Еквадорецът реализира след добро центриране на Георги Йомов.

Същият Кайседо изпусна да реши всичко в началото на второто полувреме, след като Станислав Костов игра с ръка при центриране и направи дузпа. ВАР помогна на рефера за отсъждането, което бе точно. Но Петър Петров спаси удара на деветката на ЦСКА и остави Пирин в играта.

Новакът продължи смело да се бори за точката, а домакините изпуснаха доста положения, гредата също спаси "зелените" след бомбен шут на Чатакович.

Имаше и излишни нерви, още картони, а в края ЦСКА и потрепери при един-два далечни удара и центрирания.

И все пак - два мача, шест точки за "червените" и шесто място за отбора. А той, куриозно, има цели три отложени мача заради евроучастията си и след пет кръга в първенството са с 2 изиграни двубоя.

Пирин има 3 поражения и победа - 3 точки от четири срещи, и е на 11-а позиция.