ЦСКА се отърси от слабото представяне и загубата от Лудогорец в първенството, отстранявайки Черно море в турнира за Купата на България след победа с 3:1. Така “червените” се класираха за четвъртфиналите в надпреварата, а треньорът им Бруно Акрапович продължи серията си без загуба в това състезание, след като в предишните му две издания неизменно го печелеше начело на Локомотив (Пловдив).

“Армейците” показаха съвсем различно лице от това в Разград, като през голяма част от двубоя пресираха варненци и предизвикваха множество грешки както в защитата на съперника, така и при изнасянето на топката.

Домакините поведоха след груба вратарска грешка на Черно море в 10-ата минута. Тогава Иван Дюлгеров се засуети прекалено в наказателното си поле, Бисмарк Чарлс го пресира и му отне топката, за да вкара дебютния си гол за 1:0. Още в следващата атака Дюлгеров отново бе тестван, като трябваше да избива опасно центриране под гредата си.

Густаво Бусато можеше също да сбърка сериозно в 30-ата минута, когато на пръв поглед неразчтено излезе на над 15 метра от своето поле, но все пак съумя да стигне пръв до топката, след като връхлитащия Зе Гомеш бе блокиран от Юрген Матей. Домакините бяха по-настоятелни и налагаха темпото на игра, а след поредната си атака получиха дузпа в 38-ата минута, когато Даниел Димов събори Чарлс.

Георги Йомов стреля в долния десен ъгъл, като Дюлгеров хвана ъгъла, но топката мина точно под плонжа му за 2:0. Крилото вкара и втория си гол в мача в 49-ата минута, когато получи пас от Брадли Мазику и отбеляза с шут по земя от петнадесетина метра за 3:0.

Капитанът на варненци Даниел Димов се реваншира отчасти за направената дузпа, след като намали с удар с глава при центриране от фаул - 3:1 в 62-ата минута. "Моряците" заиграха по-уверено и атакуващо след този гол, но така и не успяваха да стигнат до опасни положения и да затруднят Бусато.

Това бе втори успех на ЦСКА срещу този съперник в рамките на десетина дни, след като на 20 февруари "червените" надиграха Черно море с 1:0 в мач за първенство.