ЦСКА се класира очаквано, но много трудно за полуфиналите в турнира за Купата на България след победа с 2:1 над Ботев (Враца) на "Българска армия".

Отборът на Милош Крушчич изигра много слабо първо полувреме, с което напомни за представянето си в мача срещу Царско село (1:2), но се вдигна за втората част, за да постигне обрат.

Така сръбският наставник може да се каже, че спаси поста си поне засега, защото нов провал можеше да се окаже негов последен при сегашното отношение от феновете.

ЦСКА стигна до успеха едва в 89-ата минута след много груба грешка на защитник на врачани. Така "армейците" избегнаха евентуални продължения и дузпи, които можеше да изхвърлят тима от турнира. Така те се присъединяват към Локомотив (Пловдив), който по-рано днес също преодоля четвъртфиналите.

Врачани на Антони Здравков могат да съжаляват за развоя, защото играха силно и индивидуални грешки ги лишиха от нещо повече.

Първият изгоден шанс бе за "червените" в 15-ата минута, когато Али Соу стреля от малък ъгъл, но Костов изби в корнер.

Ботев изненадващо откри в 22-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Аласан Ндиайе се пребори за топката във въздуха. Тя попадна в Петко Ганев, който стреля и нацели гредата. При добавката от лесна позиция Даниел Генов нямаше как да сгреши за 1:0.

След половин час игра Соу направи втория си пропуск в сблъсъка. Този път след центриране на Едвин Джеси нападателят, оставен непокрит, стреля в аут.

Врачани играеха много уверено и стигнаха до две нарушения в своя полза пред наказателното поле. Ударите бяха силни, но Густаво Бусато ги спаси.

В началото на втората част ЦСКА стигна до греда, след като Джеси проби и отново намери Соу. Последният стреля и нацели страничния стълб. В 58-ата минута Ндиайе бе близо до това да си отбележи автогол след центриране на Белтраме, но вратарят се намеси и предотврати изравняването.

В 67-ата минута "армейците" заслужиха равенството след бърза атака, която бе завършена успешно от Едвин Джеси. Голът даде импулс на "червените", но Ботев направи голям пропуск чрез Доминик Янков, чийто удар бе спасен от Занев пред гол линията. На другата врата Джеси пропусна.

ЦСКА обаче стигна до успеха късно в 89-ата минута след много груба грешка на Ндиайе, който подари топката на Белтраме. Италианецът намери Ахмед Ахмедов и нападателят от близо вкара за 2:1.