ЦСКА превзе стадион "Тича" във Варна и поне временно увеличи аванса си на върха в Първа лига на шест точки пред шампиона Лудогорец.

"Червените" победиха Черно море с 2:0, като по този начин постигнаха своя пети пореден успех в гостуване и общо шести за последните седем двубоя в първенството.

Макар стадион "Тича" по тадиция да е едно от най-негостоприемните места у нас, ЦСКА игра по-силно от домакините, създаде повече положения и заслужено си тръгна като победител в последния си шампионатен двубой за календарната година.

ЦСКА реши двубоя в своя полза с две попадения в рамките на 10 минти през втората част. Първо в 64-ата минута герой бе Жеферсон, който се оказа непокрит около дъгата на наказателното поле, получи топката и с отличен шут откри резултата.

Гостите имаха своите шансове да поведат още през първата част, като най-чистият от тях се откри пред Дюкенс Назон в 24-ата минута, но нападателят от Хаити не успя да преодолее Георги Георгиев.

Стражът на Черно море имаше още две важни намеси, които обаче дойдоха след шутове от дистанция, а не от чисти положения.

Но именно Георгиев бе големият грешник в 74-ата минута, когато по доста наивен начин допусна лекия удар на Марселиньо Кареасо да премине между краката му и буквално подари втория гол на ЦСКА.

Това попадение 16 минути преди края до голяма степен се оказа решително за изхода на двубоя, като ЦСКА удържа своя аванс и се поздрави с трите точки.

Така "червените" имат общо 44 на върха, с шест повече от Лудогорец, но и три мача повече от шампионите. Черно море пък ще изпрати календарната година от седмата позиция с 29 точки.

Снимка: Bulphoto