ЦСКА елиминира трети пореден съперник в евротурнирите и на практика е на една победа разстояние от класиране в групите на Лига Европа. У дома на стадион "Българска армия" футболстите на Стамен Белчев надиграха с 3:1 Б36 (Торсхавн) от Фарьорските острови, за да се класират за плейофната фаза на надпреварата.

Там те ще се изправят като гости срещу Базел (Швейцария) или Анортозис Фамагуста (Кипър) в последното си препятствие преди така бленуваната групова фаза.

"Червените" бяха далеч по-класни от съперника и доминираха изцяло през първото полувреме, в което отбелязаха два гола, но след като получиха един след почивката за кратко се объркаха и предоставиха инициативата на гостите преди да узаконят успеха си с трети гол.

Още от началото ЦСКА показа кой отбор ще бъде в ролята на командващ и се настани изцяло в противниковата половина. Юнус Санкаре можеше да открие от сходна ситуация както срещу Лудогорец след едва три минути, но този път не съумя да го направи. В първите десетина минути домакините упражниха сериозен натиск и изпълниха цели седем корнера, но не успяваха да отбележат, макар опасности да не липсваха.

Снимка: Bulphoto

Гостите стигнаха до добра възможност при едно от първите си минавания отвъд центъра - след четвърт час футбол те получиха свободен удар на добра позиция, а Жеферсон бе санкциониран с жълт картон. Арни Фредериксберг стреля силно и коварно в долния ляв ъгъл, но Густаво Бусато успя да избие. Али Соу се размина с центриране на Греъм Кери три минути по-късно, като това бе пореден добър, но пропуснат шанс за "армейците".

Кери и Георги Йомов разменяха местата си по двата фланга, откъдето идваха и повечето по-добри шансове за българите.

Надмощието на домакините бе видимо и след нова доза пропуски те откриха резултата - в 26-ата минута Али Соу се откъсна зад защитата на Б36 и получи пас от Амос Юга, за да прокара топката между краката на вратаря за 1:0.

Самочувствието в действията на ЦСКА видимо нарасна, за да се стигне до същинска обсада на наказателното поле на гостите и поредната порция корнери и опасности. Логично се стигна и до втори гол, в чиято основа отново бе Санкаре. Той привлече към себе си няколко защитници в бяло и отклони към Георги Йомов, който вкара първия си гол с червения екип за 2:0 в 37-ата минута.

Второто полувреме отново започна с изявен контрол от страна на "армейците", но те вече разиграваха много по-спокойно, знаейки, че не трябва да търсят гол на всяка цена. Интригата обаче се върна след точно час игра, когато Себастиан Пингел надбяга Валентин Антов и Юрген Матей при една от редките атаки на Б36 и от десетина метра отбеляза за 2:1.

След попадението гостите започнаха доста по-често да излизат от собствената половина и да атакуват, докато играта на ЦСКА видимо се разстрои.

Жул Кейта, който се появи като резерва, отбеляза във втори пореден мач и направи резултата 3:1 в 83-ата минута. Новото попълнение на столичани прати неспасяем изстрел по земя в левия ъгъл на противниковата врата, след като преди това получи хубав пас от Али Соу.