ЦСКА разочарова в третата си контрола от зимния подготвителен лагер в Турция. "Червените" паднаха с 1:3 от австрийския ЛАСК Линц, като предложиха изключително постна откъм футболни качества продукция.

В курорта Белек играчите на Саша Илич демонстрираха колеблива игра в защита, както и безидейност в предни позиции.

В началните минути гол на ЛАСК бе отменен заради засада, но тимът все пак успя да се оттегли с аванс от две попадения на почивката. Головете паднаха в края на първата част, а в началото на втората отборът от Линц поведе с 3:0 след точно изпълнение на дузпа.

Единственият гол за ЦСКА също падна от дузпа, а негов автор бе влезлият като резерва Станислав Шопов. Като любопитното е, че и двата наказателни удари бяха изключително странни и спорни, a нарушенията в наказателното поле бяха видени единствено от съдията.

Единственото ново попълнение за ЦСКА Тобиас Линц не се появи в игра. Той бе болен, като поднови тренировки непосредствено преди мача. Очаква се обаче халфът да е на линия за следващата контрола - след 3 дни срещу казахстанския Астана, която също ще бъде предавана пряко в ефира на българската телевизия TV1.

Това бе втора загуба за ЦСКА в контролите, като преди това "армейците" паднаха с 0:1 от японския Санфречи Хирошима, а след това спечелиха срещу полския Гурник Забже с 3:2.