ЦСКА завърши европейското си участие с поражение от италианския гранд Рома.

"Червените" загубиха с 2:3 в мач на националния стадион "Васил Левски", който се игра при доста неприятни условия, най-вече заради минусовите температури и калния на доста места терен.

Така ЦСКА изпрати по достоен начин едно разочароващо участие в групите на Лигата на конференциите, в което тимът завърши на последната позиция само с една спечелена точка.

Столичният тим също така вкара само три гола, един в началото на мача срещу Рома в Рим, както и два тази вечер в края на двубоя. Все пак второто поредно участие на тима в групова фаза на европейски клубен турнир може да се приеме като успех.

Странно или не, тази вечер попаденията бяха дебютни и за двамата голмайстори. Първо се разписа босненецът Хамза Чатакович, който не бе играл от септември, а гол вкара и Яник Вилдсхут, вечно критикуван от феновете за своите пропуски.

Рома от своя страна си беше осигурил участие в следващата фаза преди двубоя, но Жозе Моуриньо заложи на някои от титлуярите си, което му се отплати с първо място в групата.

По другото време в Луганск, Зоря и Бодьо направиха 1:1, с което Рома спечели групата с 13 точки, а норвежкият Бодьо има 12. Това означава, че "римските вълци" прескачат 1/16-финалите и директно е играят на осминафинал.

Снимка: Bulphoto

Днес в софийския студ феновете на ЦСКА се надяваха, че техният тим ще повтори подвига отпреди година, когато Рома бе победен с 3:1, но този път резултат бе в обратна посока.

А това бе първият случай, в който ЦСКА допуска три гола у дома в Европа от мача отново в Рома на 16 декември 2009-а, завършил 0:3.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Днес "вълците" започнаха много по-силно мача, още от първата минута натиснаха ЦСКА, като напълно логично в 15-ата минута стигнаха и до гол.

Отбеляза го Тами Ейбрахам, който получи на празна врата от Карсдорп и нямаше как да сбърка.

През тази първа част освен един анемичен удар на Кайседо с глава след корнер, ЦСКА не създаде нищо в атакуващ план.

Рома също нямаше безброй положения, но играеше по-добре, а в 34-ата минута стигна до нов гол.

Отбеляза го Борха Майорал със странен и немного силен удар с пета, при който със сигурност вратарят Бусато трябваше да се намеси по-добре.

През втората част видяхме значително подобрение в играта на ЦСКА, който и днес бе с куп проблеми и осакатен състав.

Но когато "червените" погледнаха по-смело към италианската врата, резултатът стана 0:3. Второ попадение в двубоя отбеляза Тами Ейбрахам който е оставен сам около точката за дузпа и вкара с удар, преминал между двама бранители и между краката на вратаря.

Третият гол подейства успокояващо на Рома, а до края почти всичко интересно мача правеха играчите на ЦСКА, които напълно залсужено достигнаха до почетен гол.

Вкара го доста неочакван герой - Хамза Чатакович, който се появи в игра за първи път от септември насам, а 11 минути по-късно отбеляза.

До края ЦСКА не спря да атакува и си заслужи втори гол, който обаче падна твърде късно, за да мечтаят "червените" за исторически обрат.

В 93-ата минута раздираният от критики Яник Вилдсхут най-сетне вкара гол, при това във вратата на Рома.

Така ЦСКА приключва с достойснтво своята европейска кампания.