След тежкият разгром с 0:5 от немския Нюрнберг преди пет дни, ЦСКА записа ново поражение в предсезонния си лагер в Испания.

"Червените" паднаха с 0:1 от японския Шонан Белмаре, като отново притесниха феновете си с показаното на терена, особено през втората част.

През първото полувреме родният гранд игра атакуващо, създаде няколко интересни ситуации, но ги пропусна.

Сериозни бяха пропуските на Албентоса и Давидов, които по чудо не успяха да пратят топката във вратата.

През втората част обаче японският тим бе по-добрият на терена и за разлика от ЦСКА през първото полувреме, успя да вкара едно от положенията си.

Голът падна в 71-ата минута, когато Кейсуке Сака надскочи Жеферсон и успя да вкара с глава. Преди поапдението, Шонан пропусна още два чисти шанса, а и вратарят Бусато се намеси добре.

След мача треньорът Милош Крушчич сподели, че не е особено притеснен от показаното, като важното за него е отборът да е готов за началото на първенството.

"През първото полувреме контролирахме двубоя, като имахме положения, с които можехме да вкараме два гола. Не съм доволен обаче от второто ни полувреме и от футболистите, които тогава влязоха в игра. Все още не сме 100% готови, днес отново бяхме уморени. Важното е обаче да сме подготвени за шампионата, а не за приятелските срещи. Правим по две тренировки на ден. През първата част имахме две-три голови ситуации, но през втората нивото ни на игра спадна.

Надявам се да дойдат още нови попълнения, не ни е лесно. Нужна ни е свежа кръв на някои позиции. Трябва да разполагаме с различни опции, ако искаме да играем с двама нападатели, както и само с един, примерно. Нямам информация за напускащи играчи. Дали е имало разговор с ръководството след загубата от Нюрнберг с 0:5? Не, нямаше такъв. Тази информация не е вярна", сподели той.