ЦСКА записа победа с 2:0 над елитния "Етър" в първата си предсезонна контрола, която бе и дебют за новия наставник Несто Ел Маестро.

Герой за "червените" бе бразилецът Рафаел Енрике, който се появи в игра през втората част и отбеляза двете попадения.

Първата опасна ситуация дойде едва в 22-та минута, когато техничен удар на Тиаго Родригес бе избит със сетни сили от Христо Иванов в ъглов удар. През първата част не се случи почти нищо друго интересно и логично двата тима се оттеглиха на почивка при 0:0.

През втората част домакините се активизираха и започнаха да застрашават повече вратата на Иванов. Така се стигна до 62-та минута, когато резултатът бе открит.

Рубен Пинто центрира към Рафаел Енрике, който с глава направи 1:0.

В 79-та минута ЦСКА стигна до втори гол. Енрике получи пас зад защитата и сам срещу вратаря успя да направи 2:0, което се оказа и крайният резултат.

На 21 юни ЦСКА заминава за Австрия, където ще изиграе четири контроли, като първата е на 23 юни срещу японския "Варен Нагасаки".