Новият треньор на ЦСКА - Томислав Стипич, направи успешен неофициален дебют начело на клуба.

В първата си предсезонна контрола, "червените" победиха Беласица с 2:0 на тренировъчния комплекс в Панчарево.

Контрола, в която Стипич 20 различни играчи и даде цяло полувреме игра на доста от младите футболисти в клуба.

Все пак от самото начало започнаха по-опитните футболисит, като българи бяха единствено Станислав Шопов и 18-годишният бранител Лъчезар Иванов.

Резултатът бе открит още в седмата минута, когато Тобиас Хайнц се възползва от неразчетените действия на бранителите на Беласци и откри.

До края на полувреме както ЦСКА спокойно можеше да удвои, така и гостите от Петрич можеше да стигнат до гол, особено в заключителните минути, когато се наложи Джонатан Линдсет да чисти от голлинията.

Въпреки деветте извършени промени на почивката, ЦСКА отново контролираше събитията на терена, а в 75-ата минута се стигна и до втори гол.

Новото попълнение Иван Тасев проби отдясно и подаде към Симеон Алексанров, който се разписа за 2:0.

По този начин ЦСКА започна успешно предсезонните си контроли и ознаменува неофициалния дебют на Томислав Стипич с успех.