ЦСКА и "Царско село" завършиха наравно 1:1 на стадион "Българска армия" при представянето на "червените" преди новия сезон.

Това бе и генерална репетиция за ЦСКА преди домакинството на "Рига" от първия квалификационен кръг на Лига Европа в четвъртък.

Непосредствено преди началото на мача домакините представиха 26 футболисти, сред които и петте нови попълнения Данте Стипица, Жоржиньо, Бикел, Перейра и Борис Секулич.

Гостите успяха да поведат още в 5-та минута чрез Георги Минчев.

Нападателят получи извеждащ пас от Емануил Манев, изскочи от дълбочина и прониза Черниаускас.

ЦСКА успя да изравни чрез Тиаго в 40-та минута.

Той се възползва от грешка на вратаря на "Царско село" Росен Андонов, който изпусна топката при центриране отдясно и вкара в празната врата.

В началото на второто полувреме Ел Маестро смени почти целия състав. В игра останаха само голмайсторът Тиаго и Рафаел Енрике.

Първата опасност през втората част бе пред вратата на "Царско село".

Новото попълнение Жоржиньо бе изведен очи в очи с Росен Андонов, но вратарят на гостите изби удара в корнер.

Малко по-късно Жоржиньо направи идентичен пропуск. Отново бе изведен зад защитата, но стражът на скъси добре ъгъла и спаси.

В 55-та минута и Пламен Гълъбов можеше да изведе "червените" напред в резултата, когато засече с глава центриране от корнер, но топката премина над напречната греда.

Пет минути по-късно активният Жоржиньо преодоля трима футболисти на гостите, но диагоналният му шут профуча покрай горния десен ъгъл.

До края ЦСКА продължи с натиска си, но гол така и не падна.