ЦСКА не успя да спечели у дома на “Българска армия” срещу последния в класирането - Царско село. “Армейците” записаха 0:0, а спечелената от гостите точка бе първа за тях от края на ноември миналата година насам.

За “червените” това е сериозна крачка назад в преследването с Лудогорец. След днешния резултат столичани имат 49 точки - с шест по-малко от разградчани, които играят с “Левски” утре.

Преди началото на срещата имаше минута мълчание в памет на бившия треньор на вратарите в ЦСКА Веселин Яневски, който почина. Феновете пък опънаха транспарант по повод 40-годишнината от отстраняването на Ливърпул, който гласеше - “О, нещастен Ливърпул, тежък беше жребият за теб… 40 години славен европейски ЦСКА”

През първото полувреме головите възможности за домакините не бяха особено много, като най-доброто положение дойде след центриране, при което Николай Николаев от Царско село изби нескопосано топката, която бе уловена от вратаря Хадим Ндиае, който предотврати нелеп автогол.

Томас Лам стреля с глава покрай гредата малко след началото на второто полувреме, а удар на Георги Йомов бе избит от Ндиае моменти по-късно.

Осем минути преди края Карло Мухар уцели напречната греда след поредния корнер за “червените”, а Бисмарк Чарлс можеше да донесе победата на ЦСКА в шестата минута на продължението, но от няколко метра стреля край вратата.

С ремито днес “царете” прекъснаха серията си от шест последователни загуби, но продължават да са последни в класирането с едва 12 точки.