След два доста колебливи и неубедителни мача от началото на пролетния полусезон, ЦСКА най-сетне се разигра.

"Червените" разбиха Ботев (Враца) с 4:0, като по този начин поне временно се приближиха на точка от лидера Лудогорец, преди утрешния мач на разградчани срещу Славия.

За съжаление обаче първият силен мач на ЦСКА през пролетта не можа да се превърна в празник за феновете, защото стадион "Българска армия" остана празен. Причината бе наказанието, което ЦСКА изтърпява след последния есенен мач, когато по хора от щаба на Лудогорец полетя хвърлена от трибуните бомба.

Разбира се, трябва да отчетем, че закъсалият финансово и игрово тим на Ботев не успя да окаже особена съпротива, но и ЦСКА игра убедително, осигурявайки си успеха още с три гола през първата част.

Освен четирите гола, ЦСКА изпусна още няколко доста чисти ситауции, като нямаше и помен от безидейната игра в атака, която "червените" ни показаха срещу столичните Славия и Локомотив от началото на годината.

Макар началото на мача да бе наглед лежерно от страна на домакинските играчи, една нелепа грешка в отбраната на Ботев преобърна събитията на терена.

В 26-ата минута вратарят Краси Костов и бранителят Мартин Николов нелепо се сблъскаха, а това позволи на новото "червено" попълнение Маурисио Гарсес необезпокоявано да вкара дебютния си гол в празната врата.

Голът събуди домакините, които заиграха с настроение и до края на полувремето решиха мача с нови два гола.

Първо Жорди Кайседо получи асистенция от вратаря си Бусато и с прекрасен удар прати топката неспасяемо във вратата.

Наистина страхотно изпълнение от Кайседо, който освен решителни попадения с глава показа, че може да се разписва и с красиви удари извън наказателното поле.

В продължението на първата част гол вкара и капитанът Юрген Матей, който засече с глава след корнер, а намиращият се на голлинията бранител на Ботев комично не успя да изчисти преминаващата покрай него топка.

Снимка: Bulphoto

Събитията на терена през втората част не бяха по-различни. ЦСКА атакуваше, но все пак и темпото в играта на "червените" обяснимо бе по-ниско.

Все пак мачът бе решен, а през следващата седмица ЦСКА има мач за купата на Локомотив (Пловдив), както и вечно дерби срещу Левски.

Една безумна грешка в отбраната на "червените" подари най-доброто положение за Ботев в мача. Всъщност това бе и единственото положение, но останал очи в очи с вратаря, Мохамед Бентахар не вкара.

След няколко чисти пропуска, ЦСКА все пак стигна и до четвърти гол, а негов автор бе появилият се от пейката Георги Йомов.

Така ЦСКА свърши своята работа в битката за титлата, докато Ботев записа второ поражение с резултат 0:4 от подновяването на първенството.

Това отрежда на врачани предпоследната позиция с 19 точки, колкото имат и тимовете на Пирин и Локомотив (София), които обаче са с мач по-малко. Последният в класирането Царско село пък е само с 11 пункта.