ЦСКА победи Ботев (Пловдив) с 2:0 и се класира за мечтания финал за Купата на България, след две поредни отпадания на полуфиналите.

Двата тима направиха 0:0 в първия мач преди две седмици в Пловдив, но днес "червените" затвърдиха впечатлението, че са по-класния тим и напълно заслужено ще бъдат част от финала на 1 юли.

Там техен съперник ще е друг пловдивски тим - Локомотив, който също с общ резултат 2:0 успя да елиминира Левски ден по-рано. Финалът ще е първи за ЦСКА от 4 години насам, когато намиращият се по това време във "В" група тим на "червените", успя да грабне трофея.

ЦСКА също успя да си върне на Ботев, който в същата фаза от турнира преди година, отново на стадион "Българска армия", успя драматично да изхвърли "червените" от турнира. Тогава с драматично 6:5 в полза на пловдивчани, докато този път ЦСКА успя далеч по-спокойно и категорично да изкове успеха си.

За това спомогнаха щастлив автогол на Иван Бандаловски през първата част и попадение на Али Соу в началото на втората, с което сблъсъкът бе решен.

ГАЛЕРИЯ ОТ ДВУБОЯ ВИЖТЕ ТУК >>>

Снимка: Bulphoto

Напълно очаквано, ЦСКА бе по-агресивният и по-агресивноатакуващо настроеният тим още от първите минути на мача.

"Червените" бяха домакин и фаворит в срещата, като действаха с по-голямо самочувствие, докато Ботев разчиташе на контраатаки и гения на звездата си Тодор Неделев, който тази вечер бе отлично изолиран от халфовете в червени екипи.

ЦСКА успя да стигне до така жадувания гол още с първата си по-сериозна атака в 20-ата минута, макар и с голяма доза късмет.

Иван Турицов направи отлично центриране към Али Соу, който за пореден път разочарова и не уцели топката. За късмет на домакините обаче, тя се удари в крака на Иван Бандаловски, подлъга вратаря и влезе във вратата на пловдивчани.

До края на тази първа част ЦСКА можеше да съжалява, че не успя да удвои преднината си. Вратарят Янко Георгиев спаси отличен удар на Евандро, а Али Соу с глава не уцели вратата.

В самия край на полувремето пък Иван Бандаловски изкупи вината си, след като самоотвержено се хвърли пред шута на Греъм Кери, който със сигурност щеше да се превърне в гол.

През тази първа част Ботев така и не застраши сериозно "червената" врата, но това се промени в началото на вторите 45 минути.

Пловдивчани трябваше да търсят задължителен гол, като започнаха много агресивно след почивката, а само късметът спаси ЦСКА.

Александър Тонев получи отличен пас около точката за изпълнение на дузпа, но оставен непокрит не успя да уцели вратата.

Атака по-късно Тодор Неделев получи шанс да изпълни пряк свободен удар и го направи по прекрасен начин, но топката уцели напречната греда.

В тези минути Ботев диктуваше събитията на терена и изглеждаше, че "канарчетата" са готови на всичко за този скъпоценен гол.

Това обаче продължи по-малко от 10 минути, защото в 54-ата "червените" отново празнуваха, а резултатът вече бе 2:0.

Тиаго и Али Соу направиха отлично двойно подаване, а този път гамбийският нападател свърши работата си и прати топката във вратата.

При резултат 2:0 вече сякаш всичко бе решено, а по поведението на играчите на Ботев изглеждаше, че и те го осъзнават.

Агресията в жълто остана в исторяита, а ЦСКА отново се превърна в господар на терена.

"Червените" имаха няколко добри шанса, от които не се възползваха, но това в никакъв случай не се оказа фатално.

ЦСКА умело забавяваше темпото, защото мачът се развиваше изцяло по техен сценарихй. По-бавни и постепенни атаки с повече разигравания, на които играчите на Ботев трудно противодействаха.

Така съвсем логично и заслужено ЦСКА стигна до успеха, а само след седмица "червените" се изправят срещу Локомотив във финала за Купата на България.