ЦСКА спечели безпроблемно с 5:0 срещу Ботев (Ихтиман) и продължава напред в турнира за Купата на България, класирайки се за 1/16-финалите. Столичани бяха в ролята на гости на собствения си стадион, след като третодивизионния им противник се съгласи да домакинства на "Българска армия", а днешната среща бе дебют за новия треньор на клуба - Бруно Акрапович.

Доскорошният наставник на Локомотив (Пловдив) започна успешно в любимия си турнир, който вече е печелил два пъти в кариерата си. Той даде шанс на Митко Митков да започне като титуляр, а Димитър Евтимов бе предпочетен вместо Густаво Бусато на вратата. След почивката дебют за ЦСКА направи и Александър Бучков.

В състава на Ботев пък личаха имената на познати фигури като Димитър Везалов, Владимир Каптиев и Атанас Курдов, но те не направиха нещо особено запомнящо се.

Изстрел на Томи Юрич в 12-ата минута попадна в гредата, а австралиецът бе изключително активен от самото начало, а малко по-късно бе замесен и в първия гол.

Снимка: Bulphoto

Али Соу откри три минути по-късно, като отбеляза след асистенция именно на Юрич. Гамбийският нападател спря топката с гръб към вратата, завъртя се и с шут от границата на наказателното поле вкара за 1:0.

ЦСКА стигна и до втори гол, който дойде десет минути след началото на второто полувреме. Юрич центрира от левия фланг, а Джером Синклеър надбяга защитата на гостите и вкара топката в мрежата с коляно за 2:0.

Пет минути след това англичанинът пропусна да вкара втория си гол, след като не насочи добре топката с глава отблизо. След още пет минути "червените" вече водеха с 3:0 - Стефано Белтраме изпълни перфектно пряк свободен удар фронтално срещу вратата, за да увеличи преднината на своя отбор.

Синклеър все пак успя да отбележи още веднъж - в 70-ата минута, след като остана на терена по стечение на обстоятелствата. Той бе заявен за смяна, но контузия на Жеферсон го остави на терена за сметка на бразилския защитник, който напусна.

Появилият се като резерва Ахмед Ахмедов също се разписа четвърт час преди края. Тиаго изведе с чудесен пас Белтраме на лявото крило, а той пусна топката по земя към Ахмедов, който безпроблемно реализира от няколко метра за 5:0.

Ботев (Ихтиман): Радев, Илиев, Ангелов, Везалов, Катранков, Бахъров, Велев (к), Гаврилов, Христов, Каптиев, Курдов

ЦСКА: Евтимов, Жеферсон, Матей, Гълъбов, Санкаре, Тиаго, Пеняранда, Митков, Юрич, Соу, Синклеър

Ботев (Ихтиман) - ЦСКА 0:5

0:1 - Соу (34')

0:2 - Синклеър (55')

0:3 - Белтраме (64')

0:4 - Синклеър (70')

0:5 - Ахмедов (76')