ЦСКА победи с 3:1 Локомотив (София) в последната си контрола преди подновяването на родното първенство.

Головете на стадион “Българска армия” за “червените” вкараха Адалберто Пеняранда, Тиаго Родригес и Жорди Кайседо, докато за “железничарите” с попадение се отчете Георги Бабалиев.

Пеняранда откри в осмата минута, реализирайки дузпа, която сам изработи с пробив, при който бе фаулиран от бившия играч на ЦСКА Николай Цветков. Следващият гол дойде почти час по-късно - в 65-ата минута. Тогава Тиаго отбеляза от двадесетина метра, след като преди това Бисмарк Чарлс Сие увлече няколко играчи на Локо и му асистира.

Привлеченият вчера Жорди Кайседо дебютира с гол, като се нуждаеше от по-малко от 15 минути, за да се разпише. Еквадорският нападател отбеляза с глава в 85-ата минута за 3:1, след като в предходната атака Георги Бабалиев бе отбелязал за гостите със силен шут от 7-8 метра разстояние.

ЦСКА гостува на Славия на 13 февруари, докато Локомотив (София) ще продължи в мисията си за промоция от Втора лига с домакинство на Спортист (Своге) два дни по-късно.