ЦСКА постигна пета поредна победа в контролните срещи, след като победи израелския Макаби Петах Тиква с 2:1 в предпоследната проверка в Банско. Джонатан Линдсет отбеляза в 34-ата минута за 1:0, а Тобиас Хайнц удвои от дузпа през второто полувреме. Израелците върнаха един гол в 74-ата минута, когато се разписа Алтори.

Макаби Петах Тиква е носител на Купата на Израел и ще играе в Лига Европа, като ще посрещне португалския Брага на стадион "Георги Аспарухов" в София.

Томислав Стипич остави Иван Дюлгеров под рамката на вратата през всичките 90 минути, а последните две нови попълнения - Йоан Борносузов и Лумбард Делова, които започнаха от резервната скамейка, също направиха своя неофициален дебют за столичани. Иван Турицов записа първи минути в подготовката, след като преди броени дни преподписа своя договор.

Мача пропуснаха Марселино Кареасо, който има лек здравословен проблем, Емануел Шакич поради болки в петата и Мартин Стойчев, който лекува тежка контузия в коляното. Брадли де Нойер също не взе участие в срещата поради треньорско решение.

Преди тази ЦСКА изигра още четири контроли, в които записа четири победи - срещу Беласица (2:0), Крумовград (2:0), Политехника Яш (2:1) и Берое (3:0).

По-късно днес е и последната проверка на отбора в Банско - срещу Раднички (Ниш) от 17:30 часа.